TEMELSU yurtdışında mühendislik projeleri üstlenen Türkiye’deki ilk müşavir mühendislik firmalarından birisidir. Bu yurtdışı projeler Kafkaslar, Orta Asya, Orta Doğu, Güney Asya, Balkanlar ve Afrika’da bulunmaktadır.

TEMELSU’nun uluslararası finans kuruluşları ve çok katmanlı kalkınma bankaları tarafından finanse edilen projelerde çok geniş bir deneyimi bulunmaktadır. TEMELSU bugüne kadar Dünya Bankası tarafından finanse edilen 44, Asya Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen 10, İslam Kalkınma Bankası tarafında finanse edilen 5, Avrupa Yatırım Bankası tarafından finanse edilen 6, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen 3, Alman Kalkınma Bankası tarafından finanse edilen 2, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen 2, Japon Uluslararası İşbirliği Bankası tarafından finanse edilen 2 ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı tarafından finanse edilen 1, ve Kuveyt Fonu tarafından finanse edilen 1 proje üstlenmiştir.


Kafkaslar: Azerbaycan, Gürcistan

Orta Asya: Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan

Orta Doğu: Suudi Arabistan, Yemen, Ürdün, Lübnan

Doğu Avrupa: Ukrayna

Güney Asya: Pakistan, Hindistan

Balkanlar: Arnavutluk, Makedonya

Afrika: Libya, Cezayir, Tanzanya

 

TEMELSU dünyanın en saygın inşaat bültenlerinden biri olan ENR’ın (Engineering News Record) yayınladığı ve firmaların uluslararası alanda yaptığı çalışmalar esas alınarak hazırlanan “Top 225 International Design Firms” listesinde 2011 yılından beri her sene yer almaktadır.

TEMELSU, Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçı Firması” araştırmasında “Teknik Müşavirlik Hizmetleri” kategorisinde 2016 yılında 2nci, 2017 yılında ise 3üncü olmuş ve ödüle layık görülmüştür.